Kategorie blog
Menu
Jak wybrać ubranka do chrztu w zimie
Jak wybrać ubranka do chrztu w zimie

Chrzest w zimie to wyjątkowe wydarzenie, a zimowy termin bardzo często jest wybierany celowo przez opiekunów malucha. Niezwykła sceneria, w jakiej się odbywa, pozostaje w pamięci, sama pora roku zaś sprzyja organizacji imprezy również dlatego, że nie jest aż tak atrakcyjna dla par biorących ślub, jak inne okresy.

Niestety, zimowy chrzest to nie tylko blaski, ale i przynajmniej kilka problemów, jeden z najpoważniejszy dotyczy zaś tego, jak ubrać malucha.


Dobór ubranka na chrzest – na co uważać?
Czy zimowe ubranko na chrzest musi być rozwiązaniem problematycznym? Zarówno sami rodzice, jak i producenci body z krawatem i muszką oraz dziewczęcych sukienek zaprzeczają temu. Nie da się jednak ukryć, że pewne trudności są niemożliwe do uniknięcia.
Najpoważniejsza wiąże się z temperaturą panującą zimą. Nawet pomimo zmian klimatycznych, jakich jesteśmy świadkami, nie możemy wykluczyć dnia mroźnego i wietrznego. Ubranko na chrzest powinno więc nie tylko zdobić, ale i chronić przed utratą ciepła zapobiegając tak przeziębieniu, jak i przegrzaniu się malucha. Nie bez znaczenia jest i to, aby nie krępowało ruchów dziecka i pozwalało jego skórze oddychać. Chrzest jest przecież ważnym wydarzeniem, które często okazuje się stresujące dla rodziców, a dziecko bez trudu nie tylko wyczuwa nerwowość osób dorosłych, ale i zaczyna reagować w sposób zbliżony do nich.

W poszukiwaniu idealnego rozwiązania
Chrzest w zimie rządzi się swoimi prawami, odpowiednie ubranka powinny więc odznaczać się pewnymi cechami, na które w innych okolicznościach moglibyśmy nie zwracać uwagi. Tu na pierwszy plan wysuwa się to, aby były one wykonane z naturalnych tkanin, jak już bowiem wspomniano, dziecko może się pocić, przegrzewać i denerwować. Znakomicie sprawdza się w tym kontekście zarówno bawełna, jak i tkanina dresowa, obie uważane są bowiem za szczególnie przyjazne dzieciom. 
Nie można zapominać także o tym, że dziecięca wygoda zawsze musi mieć dla nas szczególne znaczenie. Niewygodne sztywne garnitury przypominające rozwiązania dla dorosłych, koszule oraz koszulobody należy więc pozostawić w domu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl